středa 17. srpna 2011

FOTONÁVOD: Jak protočit látkového hada?

Sekci tutoriálů začneme pomaličku, polehoučku, a to tím, že si ukážeme, jakým způsobem jednoduše protočit látkového hada lícovou stranou ven. Je to základní dovednost, kterou oceníš při šití mnoha a mnoha věcí.:)

CO POTŘEBUJEME?
- látkového hada po rubu
- spínací špendlík
POSTUP
1. Spínací špendlík na jednom z konců propíchneme skrz jednu vrstvu látky tak, aby nám vycházel tunýlkem ven.2. Hlavičku spínacího špendlíku zasuneme do tunýlku a na spínací špendlík začneme nahrnovat (nasoukávat) hada.


3. Nahrnutou látku přetahujeme přes spínací špendlík, a následně přes část hada, která se nám tahem již schovala dovnitř. Na obrázku se spínací špendlík nachází už pod palcem.


4. Pokračujeme v hrnutí a přetahování látky, až na nás po určité době spínací špendlík vykoukne z tunýlku.


5. Vnitřní část hada dále vytahujeme ven, až je celý protočen lícovou stranou do krásy a my máme hotovo!:)


6. Nyní by následovalo přežehlení hada a umístění švu dle potřeb konkrétního projektu. Šev se buď ponechá v boční hraně a nebo se vyžehlí do středu jedné ze stran.


A příště už se pustíme do mnohem většího projektu.:)

2 komentáře:

  1. Teeedy,narazila jsem na Vaši stránku a supr,tento návod je úplně bezva,co já jsem se s tím přetahováním natrápila,tato možnost mě nikdy nenapadla :-) už se těším,až si tady vše prohlédnu.Děkuji za inspirace,ať se daří..S pozdravem Sońa

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Soňo, nakonec ta nejjednodušší řešení bývají nejefektivnější... jenom na ně přijít.;-) Jsem ráda, že si vás návod našel.:-)

      Vymazat