neděle 16. prosince 2012

FOTONÁVOD: Hrstkový věnec (nešitá textilní dekorace)


Sáhni do své tajné skrýše plné pokladů, vytáhni krabici s odstřižky látek a konvence nech za rohem. Na tuhle jednoduchou rychlou dekoraci upotřebíš trošku tutoho a trošku tamtoho - zkrátka hrstku po hrstce, zbytek po zbytku, s halabala ležérností vytvoříš nevšední kousek.

Co potřebujeme:
* látky, odstřižky látek,
* knoflíčky, stužky, různé ozdůbky a komponenty, provázek, atd.,
* tavnou pistoli,
* nůžky,
* polystyrenový korpus jako základ.

1) Nažhavíme tavnou pistoli a jdeme na to. V první řadě si musíme připravit základ - tudíž nějakým způsobem omotat polystyrenový korpus. Ze spodní strany kápneme lepidlo, přichytíme pruh látky a omotáváme. Sem tam opět pojistíme ze spodní strany lepidlem.

2) Proč se zamykat pouze do jedné barvy či typu omotávacího materiálu. Sáhni po jiné barvě nebo provázku. Z případných vzniklých mezer si nedělej hlavu a ležérně je zamaskuj - já třeba použila proužky úpletu, které jsem na drsňáka zauzlovala viditelně na vrchní straně. Nech plynout fantazii a využij charakteristických vlastností různých materiálů.

3) A šup do zdobení - přitavičujeme textilní růžičky (číhni fotonávod).

4) Pokračujeme - já přitavila knoflíčky, mašličku ze stuhy a parádní síťovinu.

5) Ještě to není ono. Zaštracháme v krabičce a přidávám malé kovové ozdoby. Ještě se mi to zdá příliš konvenční - však kdo řekl, že se při zdobení musíme držet pouze obvodu věnce... zbytek puntíkaté mašle vyhrává a předěluje věnec (konce mašle jsou vespod opět přitavené lepidlem).

6) Spokojenost.:) Hotovo za půl hodinky i s růžičkami.

3 komentáře: